GIDA GÜVENLİĞİ

Müşterilerinizin afiyeti sizin sorumluluğunuzdur,
Gelotonuzun içine neler koyduğunuza daha yakından bakın.

Tüm gıda ürünleri gibi, sattıklarınızın kalitesi gelatonuzu yiyenlerin sağlığını tehlikeye düşürebilir. Çoğu insan lezzetten bahseder fakat çok azı gıda güvenliğinden sözeder. Bununla birlikte seçtiğiniz malzemeler, bunların nasıl ve nerede imal edildiklerini iyi biliyor olmanız sizin için esastır. Leziz olması tamamen yetersizdir, sağlıklı da olmalıdır. Bu nedenle, %100 sağlıklı bir gelato hazırlamak bir seçenek değil yükümlülüktür.

Tedarikçilerinizden tüm sırlarını açıklamalarını isteyiniz.

 

Tedarikçilerinizin size ne sunduğunu tam olarak bulup çıkarmanın en iyi yolu doğrudan fabrikalarına giderek kendi gözlerinizle kullandıkları hammadenin kalitesini ve ortamı görmenizdir. Ne tasarruf ettiğinizi anlamanız için diğer tedarikçilerinizden daha çok size en düşük fiyatları sunan tedarikçilerinize bunu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Gerçekte bir ürünün maliyeti Yüksek kaliteli hammadelere ve gıda güvenliğine ait prosedür ve regülasyonlara uymaya dayanır. Saklayacakları bir şey olabileceği için size kapılarını açmaya isteksiz olanlara güvenmeyiniz. Saydamlık beklemek için her tür yetkiye sahipsiniz.

Kapılarımız her zaman açık çünkü biz tam bir şeffaflık içinde ve gizemden uzak çalışıyoruz.

Gelip bizi ziyaret ederek üretimin her aşamasını kendi gözlerinizle görebilir, hammaddelerin kalitesini kontrol edebilir ve gerekli olduğunu hissettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Sizi yanıtlamaktan mutlu oluruz. Sizleri, hatta randevu bile almadan dilediğiniz zaman bizi ziyaret etmeye bekleriz.

 
 

TEMİZLİK VE SANİTASYON

Çalışma ortamımız gıda güvenliği konusundaki niyetimizi yansıtmaktadır. Her departmanın duvarında yazılı olan, katı bir regülasyon haline getirmiş olduğumuz bir teori. Böylece bizimle birlikte çalışanlar ve bizi ziyarete gelenler neyi ne sıklıkta ve hangi ürünleri kullanarak temizlediğimizi tam olarak bilirler.

Günlük, haftalık ve aylık hijyen için kurallar belirledik. Yaptığımız her şeyi titizlikle dosyalanan ve denetime açık olan bir form ile kaydediyoruz. Fakat hepsi bu kadar değil. Laboratuarlarımızın temizliğinden emin olmak için, her departman başkanı ve HACCP süpervizörü günlük bir kontrol gerçekleştirirken, kalite kontrolünden sorumlu olanlar, belirlediğimiz prosedürlere haftalık olarak uyulduğunu doğrulamaktadır.

Bu kadar titiz başka bir tedarikçi tanıyor musunuz?

Çalışanlarımız düzenli olarak işyerinde kişisel hijyeni konu alan eğitimlere katılırlar. Tüm departmanlarda her çalışanın uyması gereken en bariz olandan en spesifik olana uzanan (iş kıyafetlerinin temiz tutulması, ürünlere dokunmanın ve tatmanın kesinlikle yasak olması, her zaman eldiven ve yüz maskesi kullanılması, departmana her girişte ellerin ve ayakkabı altlarının strelize edilmesi) uyulması gereken katı prosedürler vardır. Her bir çalışanımız büyük bir dikkatle bu kuralları saygıyla uygulasa da ürünlerimizi her ay güvenilir firma dışı laboratuvarlara göndeririz. Aynı hijyen saplantısı olan başka kaç şirket vardır?

HAMMADDELER VE TEDARİKÇİLER

Etrafımızın mutlu ve sempatik kişilerle sarılmış olmasından hoşlanırız fakat bir tedarikçi seçerken bizim için en önemli kriter tedarikçinin işinin kalitesi ve hassasiyetidir.

Yeni bir iş ilişkisine başlamadan önce, tedarikçiden; hammadelerin GMO içermediğinin deklerasyonunu, alerjenler listesini, HACCP standartlarıyla uyumluluk sertifikasını, ürün özellikleri tablosunu, MEC3 etik prensiplerine katılım taahhüdünü ve kalite kontrol testlerini yapabilmek için istediğimiz ürünlerin numunelerini içeren spesifikasyonları talep ederiz Ayrıca bizimle birlikte çalışan tedarikçilerin performanslarını iç denetimler ve satın aldığımız ürünlerin kimyasal-fiziksel, organoleptik ve mikrobiyal karakteristiklerini kontrol altına almaya yarayan teknik dökümanlar hazırlatarak sürekli izleriz.

HAMMADDE KONTROLÜ: Bize teslim edilen tüm hammadelerin kalitesini analiz eder ve değerlendirmeye tabi tutarız. Her bir kontrol, herhangi bir ürünün uyumsuzluğu (non-conforming) halinde derhal müdahale edebilmek üzere dijital bir arşive kaydedilir. Böylece her bir tedarikçimizi zaman zaman muhakeme edebilir ve onları bir puan ile ödüllendirebiliriz. Kritik sonuçlar elde eden tedarikçiler gözardı edilirken düşük performans gösterenler daha sıkı kontrollere tabi tutulur.

Ya diğerleri tedarikçilerini nasıl seçiyorlar?

 

 

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİ VE İZLENEBİLİRLİĞİ

Kusursuz tedarikçileri seçtikten sonra elimizden gelenin en iyisini yapmak bizim elimizde.

Ve bunu yapmak için çok katı iç prosedürleri takip ederiz. Ürettiğimiz her bir yarı-mamul paketlenmeden önce kalite kontrol ile görevli kişilerce analiz edilir. Daha tatmin olmadık, ürettiğimiz her bir yarı-mamülü bir kod ile adım adım takip etmemizi sağlayan sofistike bir kimlik saptama sistemi yarattık. Hazırlık aşamasından hammaddenin makinelerden geçişine oradan da paketleme prosedürlerinin kontrolüne kadar neyi kimin yaptığını biliyoruz.

Ürün bir kez paketlendiğinde üretim parti numarası ve satış tarihi ile kayıt altına alınır. Daha sonra her bir satış hareketi tek tek izlenir. Bu, gerekli hallerde, ürünü satın almış olan müşterilerimizden derhal geri çekmemize olanak verir.

Tüm bu güvenliği size sunabilecek başka birinin olup olmadığını keşfetmeye hazır mısınız?

Üretim tesisimizi ziyaret edin!